Anna Kurpas

TRENERKA TENISA I KOORDYNATORKA ds. TENISA

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od 2001 roku trener tenisa. Koordynatorka z ramienia PZT dwóch ogólnopolskich programów tenisowych dla dzieci w wieku od 5 - 10 lat: Szukamy Tenisowych Asów BZ WBK oraz Akademia Tenisowa Disney Channel (2007-2009). Koordynatorka programu PZT NPUT-Rakiety Lotosu na terenie Smolca (2018 – 2021).

Współzałożycielka i koordynatorka trenerów w klubie KTA Wrocław (najlepszy klub tenisowy na Dolnym Śląsku w latach 2012 – 2015).
Trenerka kadry Dolnego Śląska do lat 12 i 14 w latach 2011-2014. Organizatorka i dyrektor wielu turniejów OTK i WTK, turniejów amatorskich dla dorosłych i dzieci oraz eventów pod patronatem PZT.

Organizatorka i kierownik wielu obozów sportowych i półkolonii (od 2003 r.), obecnie koordynatorka tenisa i prezes w klubie UKS Omega Smolec – od września 2017 r.
Uczestniczka wielu sympozjów trenerskich. Jako trenerka wyszkoliła sporą liczbę młodych zawodników, większość z nich osiągało najwyższe podia na arenach Dolnego Śląska i Polski.

Do nich należą m. in.:

Paweł Janic, Kacper Piekarek,

Juliusz Bienkiewicz,Franciszek Krotowski,

Izabela Kunat, Kajetan Barański,

Krzysztof Goldberg, Zuzanna Stępnicka,

Joanna Magda, Ewa Podulka, Olivier Manczak-Mancewicz.

Partnerzy